Google Benim İşletmem Uygulamasını Kullanımdan Kaldırıyor

Loading

Google tarafından 2011 yılında başlatılan ve arama motoru optimizasyonu konusunda ücretsiz tavsiyeler sunarak, özellikle  küçük işletmelerin  internetteki varlığını artırmayı ve işletme sahiplerinin Google’daki bilgilerini ücretsiz olarak güncellemelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir programdır.

Program 2012’de aktif olarak uygulanmaya başlandı ve 10 yıllık süredir  web sitesi olan-olmayan işletmelerinde Harita ve arama motorunda varlık göstermesini sağlayan uygulama Google’ın 2022 de yaptığı açıklama ile;

“Yakında Google Benim İşletmem uygulamasının yerini Google Haritalar uygulaması alacak. İşletme Profilinizi Google Haritalar ve Google Arama da yönetmeye başlayabilirsiniz. Google Haritalar uygulaması cihazınızda yüklü değilse uygulamayı hemen indirip kolayca işletme bilgilerinizi güncelleyebilir ve müşterilerinizle bağlantı kurabilirsiniz.”

Yıllardır işletmeler ve müşteriler arasında iletişimi kolaylaştıran uygulamanın fişini çeken Google bundan sonrasında Haritalar ve Google Aramalar Üzerinden işletme profilini yönetilebileceğini açıklasa da uygulamada nasıl olacağını zaman gösterecek .